C# OBJECT KULLANıMı A GIZLI SILAH

C# Object Kullanımı A Gizli Silah

C# Object Kullanımı A Gizli Silah

Blog ArticleSınıflar soyut olarak bildirilebilir; gayrı bir deyişle bir yahut henüz bir tomar yöntemin uygulaması yoktur. Soyut sınıfların örneği elden oluşturulamasa da, az uygulamayı sağlayan özge sınıflar muhtevain taban sınıflar olarak görev yapabilir.

Object dershaneı, herhangi bir nesnenin üs özelliklerini ve davranışlarını tanımlamak yürekin kullanılır. Bu sayede, rastgele bir dershane oluşturulduğunda, Object klasının içindeki asliye özelliklere ve davranışlara kendiliğinden olarak ulaşım sağlanır.

Protected: Yoklama, yalnız türetilen sınıflar veya aynı derlemedeki sınıflar tarafından erişilebilir hale gelir. Bu durumda, muayeneün erişimi münhasırdır ve yalnız belli başlı sınıflar aracılığıyla erişilebilir.

Kalıtım: Object klası, C# dilindeki bütün öteki sınıfların atasıdır. Dolayısıyla, bir sınıf oluştururken özel bir baz derslik belirtmezseniz, varsayılan olarak Object derslikından türetilir.

Şimdi projemizi çaldatmaıştıralım ve Circle button nesnesine tıklanıldığında Listbox nesnesine eklenen verileri görelim.

şayet bir sınıfa Interface uygulanmışsa doğrusu implement edilmişse, o Interface kucakindeki metotlar behemehâl sınıfta da uygulanmalı kısaca implement edilmek zorundadır. C# Object Kullanımı Önceki derslerim olan C# Inheritance – C# Kalıt Konseptı ve C# Class Encapsulation derslerim sinein hazırladığım aplikasyon içinde Interface konusu da ekleyeceğim.

Alert=Bu uyarı yahut bir kullanıcı hakkında bildirebilir koşcelil.Bu gösteriş, bir uyarı gerçekleştirir ancak bir ileti kutusu, grafik, tekst yahut ün üzere ayrıksı bir kullanıcı arabirimi öğesi ile ilişkili sıfır nesneler ciğerin kullanın.

Not: Object bir nesne içinde saklanan bir kadir Boxing sorunlemine yayımcı tutulur, zımnında o değeri muta tipi ile beraberinde (örneğin int muhtevain tahsil kabilinden) bir el işi bağımlı tutabilmek dâhilin Unboxing konulemi uyglanmalıdır.

Zımnında Encapsülation’i henüz kolayca kılmaktadır. Hassaten property’lerde field olarak kullanılabilir. Property’lerin tanılamamı bayağıdaki imza gibi gestaltlır.

Interface kısmıan geldiğimizde, buradaki 3 metot MyShapeWorks Interface zarfında tanılamamlanan ve MyShape derslikında uygulanan arayüzden hasılat.

Hakeza bir müracaat eliyle bir nesneye erişmeye çaldatmaışma zamanında rate olduğundan, nesneye servurmayan nesne saksıvuruları oluşturmanızı önermeyiz.

Bunun asliye nedeni Nesne Yönelimli Programlamada makam yer sorumlulukların ayrılması prensibidir.

Bu kent, istenmeyenleri azaltmak sinein Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl konulendiği karşı daha lüks vukuf edinin.

Örneğin Scada sayfasında bulunan bir nesne muhtevain handle oluşturup bu handle çvecaldığında tag’a porte cızıktırmak yahut okumak istiyorsanız bu fonksiyonları istimal etmek zorundasınız. Diğer bir zorunluluk ise script içinde Timer kullanırsanız evet.

Report this page